Коли потрібно робити калій?
Мінеральні калійні добрива як додаткове підживлення рослин необхідно вносити при появі ознак калієвого голодування: листя зморщується, скручується, жовтіє, покривається бурими плямами; стебло стоншується і припиняє інтенсивно рости; бутони зав'язуються із запізненням.
Добриво вносять восени, глибоко закладаючи його в землю. Калійну сіль дозволяється вносити і навесні, але тільки на перенасичені вологою ґрунти: у таких умовах хлор вимивається, а калій закріплюється у ґрунті. А ось влітку обробляти ґрунт калійними солями не можна.
Агрономи рекомендують вносити добриво з калієм під основну обробку ґрунту на ґрунтах середнього та важкого гранулометричного складу. Калій абсорбується і міститься в шарі грунту, що обробляється, а хлор, завдяки атмосферним опадам, вимивається вниз по профілю грунту.
Підходить для огірків, томатів, полуниць, винограду, гречки, квітів (у тому числі троянд) та інших садово-городніх культур. Під дерева та чагарники сульфат калію вносять у вересні підвищення зимостійкості багаторічних рослин.