На чому писали наші предки?

Історично люди для письма використовували різні інструменти: кістку, палички з дерева, металеві пристосування. Пізніше в ході були пір'я (гусячі та воронові), пензлики, свинцеві та графітові олівці. Набагато пізніше у вжиток прийшли спочатку пір'яні, а потім і кулькові ручки.

Відомо що наші далекі пращури, стародавні слов'яни, як матеріалу для письма використовували бересту (вона була корою берези). Так до наших часів збереглося багато берестяних грамот. Вже за часів християнської Київської Русі виник пергамент, який використовували літописці.

Ще з часів найдавніших періодів первісний людина вчився писати та малювати. В основному в ті часи стародавня людина використовувала для своїх малюнків або написів стіни печер та каміння. Основним матеріалом були: крейда і попіл. Фактично так і відбувалося зародження стародавнього мистецтва.

У давнину пером служила загострена очеретяна тростинка. Писали кістяним або металевим пір'ям. А пташине перо почали застосовувати вже в середні віки. На Русі користувалися переважно гусячими, лебединими та павичами пір'ям.

loading
×