Навіщо корисний сік подорожника?
Сік подорожника стимулює секрецію шлункового соку, підвищує його кислотність, має ранозагоювальну, протизапальну, кровоспинну дію, має спазмолітичні властивості.
Водний настій листя подорожника полегшує кашель, надає заспокійливу та легку снодійну дію, знижує артеріальний тиск. Настій листя також застосовується зовнішньо при запальних хворобах ротової порожнини і носоглотки, при забитих місцях, порізах, ранах, опіках, виразках, що не гояться, фурункулах, гнійних ранах.
Показання до активних речовин препарату Подорожника настоянка риніти, тонзилофарингіти, бронхіти, пневмонії, кашлюк. Для зовнішнього застосування: дерматити різної етіології, рани, порізи, забиті місця, трофічні виразки, фурункули, абсцеси, опіки. Для місцевого застосування: гінекологічні захворювання, ерозія шийки матки.
Для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту подорожник застосовують внутрішньо у вигляді приготованого настою по 15-50 мл за 15-30 хв до їди. Курс лікування 1-8 тижнів. Сік застосовують по 1 ст. ложці (розчинивши в 50 мл теплої води) за 15-20 хв до їди 3-4 рази на добу протягом 1 міс.