Навіщо потрібен меніск?

Меніск – це внутрішньосуглобовий хрящ між великогомілкової та стегнової кісткою. Його завдання захищати коліно від перенавантажень та забезпечувати можливість рухатися. Пошкодження меніска коліна – це втрата цілісності цієї хрящової прокладки (поява тріщин або розрив меніска).

При артроскопічному видаленні меніска дозволяється ходити на милицях наступного дня після операції. Як правило, можливість ходити без милиць з'являється на 3-4 день після операції. Подальше відновлення функції суглоба і кінцівки загалом великою мірою залежить повноцінної реабілітації, т.к.

Після видалення всього медіального меніска площа зіткнення суглобових поверхонь зменшується на 50-70%, а напруга на їх стику зростає на 100%. Повне видалення латерального меніска зменшує площу зіткнення суглобових поверхонь на 40-50% і збільшує контактну напругу на 200-300%.

Розрив меніска оперують лише тому випадку, якщо характер ушкодження чітко свідчить про неможливість лікування з допомогою фізіотерапії. Метою операції є довгострокова відсутність болю, стійкість та збереження функціональності колінного суглоба.

loading
×