Навіщо потрібен тахометр?
Тахометр (від грец. τάχος – "швидкість" + μέτρον – "міра") – вимірювальний прилад, призначений для вимірювання частоти обертання (кількість оборотів в одиницю часу) різних деталей, що обертаються, таких як ротори, вали, диски та ін., в різних агрегатах, машинах і механізмах.
Основна функція – полегшення вибору правильної передачі. Коли стрілка наближається до червоної зони, рекомендується перемикатися на підвищену передачу. Для прикладу, зеленою зоною для легкового автомобіля з бензиновим двигуном є обороти в межах від 2000 до 5000 об/хв.
Тахометр потрібен для того, щоб вимірювати частоту обертання деталі. Якщо говорити простими словами, то прилад вимірює зроблену кількість обертів за одиницю часу. Тахометри є майже у будь-яких транспортних засобах: залізничні, літаки, трактори, судна тощо.
У машинах з «механікою» та з ручним режимом «автомата» обороти на циферблаті тахометра контролюються перемиканням передач. За наявності АКП це роблять за допомогою маніпуляцій педаллю газу. Крім того, тахометру можна діагностувати несправний двигун, не виходячи із машини.