Навіщо потрібна Центромера?

Центромера бере участь у поєднанні сестринських хроматид, формуванні кінетохору, кон'югації гомологічних хромосом та залучена до контролю експресії генів. Саме в області центроміри з'єднані сестринські хроматиди у профазі та метафазі мітозу та гомологічні хромосоми у профазі та метафазі першого поділу мейозу.

Хромосоми (ін. -грец. χρῶμα «колір» + σῶμα «тіло») — нуклеопротеїдні структури в ядрі еукаріотичної клітини, в яких зосереджена більша частина спадкової інформації і призначені для її зберігання, реалізації та передачі.

Хроматидою називається будь-яка з двох копій молекули ДНК, що разом складають репліковану хромосому та з'єднаних своїми центромірами. Цей термін використовується, поки центроміри залишаються в контакті. Після поділу хромосом в ході анафази мітозу або мейозу нитки називають дочірніми хромосомами.

Центромера – Це область на хромосомі, яка поєднує сестринські хроматиди. Сестринські хроматиди є дволанцюжковими, реплікованими хромосомами, що утворюються під час поділу клітин. Основна функція центроміру полягає в тому, щоб служити місцем кріплення волокон поділу веретена.

loading
×