Навіщо потрібні макроелементи?
Найбільша кількість макроелементів знаходиться в кістках, мускулатурі, зв'язках та крові. Але не менш важлива функція макроелементів – це підтримання кислотно-лужного балансу. Кислотно-лужний баланс у тканинах необхідний фізіологічного перебігу всіх процесів обміну.
Мікроелементи беруть участь в обміні білків, жирів, вуглеводів, синтезі білка в організмі, теплообміні, кровотворенні, кісткоутворенні, розмноженні, реакціях імунітету. До основних необхідних організмів мікроелементів належать йод, магній, залізо, цинк, кальцій, калій, фосфор, селен, фтор.
Макро- та мікроелементи забезпечують нормальну роботу ВСІХ ГОЛОВНИХ систем організму: імунної, нервової, ендокринної, травної, серцево-судинної, м'язової (беруть участь у процесі скорочення м'язів). Їх брак або повна відсутність можуть призвести як до серйозних захворювань, так і загибелі організму.
Макроелементи беруть безпосередню участь у побудові органічних та неорганічних сполук рослини, становлячи основну масу його сухої речовини. Здебільшого вони представлені у клітинах іонами. Макроелементи та їх сполуки є діючими речовинами різних мінеральних добрив.