Що буде із рослиною без вуглекислого газу?
Адже цей газ бере участь у фотосинтезі та стимулює раннє та активніше цвітіння, підвищує стійкість до хвороб та шкідників, збільшує плодоношення. Словом, без вуглекислого газу рослинам немає життя. Тому дуже важливо, щоб він постійно надходив до них. Його навіть називають добривом.10 Aug 2019
Будь-яке рослина використовує вуглекислий газ для здійснення процесу фотосинтезу: на світлі при взаємодії з водою CO2 розщеплюється на атоми вуглецю та водню, а вони, у свою чергу, вбудовуються в молекули крохмалів та цукрів, з яких складаються рослинні тканини.
АТФ виробляється у процесі фотосинтезу, що відбувається у зелених частинах рослини. Саме для цього рослині абсолютно необхідний двоокис вуглецю. Простими словами можна сказати, що завдяки енергії з АТФ рослинні клітини формують органічні сполуки, використовуючи двоокис вуглецю та воду.
Вчені зробили ще одне важливе відкриття: при фотосинтезі разом із поживними речовинами утворюється кисень. Рослини виділяють їх у повітря. При фотосинтез вуглекислий газ поглинається, а кисень виділяється.