Що буде якщо не видалити Копчикову кісту?

інфікування тканин; розтин оболонки кісти з подальшим поширенням її гнійного вмісту в анальний канал та в малий таз; інфікування крові з розвитком сепсису; розвиток гнійних процесів у кісткових структурах куприка та крижів.

При тривалому або відсутньому лікуванні запалення прогресує, кіста нагноюється, розвивається абсцес. Спостерігається загальна інтоксикація, слабкість, підвищується температура тіла, з'являються головний біль, нудота. З свищевого отвору може виділятися гнійне відокремлюване.

У першу добу показаний постільний режим, потім хворий може вставати. І вже через 2-3 тижні відновлюється працездатність пацієнта, а рана гоїться приблизно через місяць. Важливим є спостереження у фахівця до остаточного одужання. До повного загоєння рани потрібно обов'язково голити волосся по краю рани.

Кіста куприка заважає нормальному життю та знижує працездатність людини. Пересуватися і навіть просто сидіти стає боляче та важко. Крім того, кіста дає серйозні ускладнення. Це може бути екзема, проктит та парапроктит, остеомієліт, піодермія, актиномікоз.

loading
×