Що буде з м'язами, якщо перестати займатися спортом?

Щільність капілярів та активність окисних ферментів падають – ще одне неминуче наслідок припинення тренувань. Це означає, що процес доставки кисню до працюючих м'язів порушується. Знижується м'язова маса, активність скорочень м'язів, а також кількість швидких (I тип) волокон.May 25, 2017

Під час тренувань активується вироблення глікогену. Він зв'язує воду, тому обсяг збільшується. А за відсутності фізичних навантажень цієї речовини в організмі стає менше, тому ми починаємо втрачати накопичену в м'язах рідину. Це і викликає ефект «здування».

Дослідження показало, що 24 тижні без тренувань знизили одноповторний максимум учасників на 6%, а ізометричну силу – на 12%. У атлетів та спринтерів силові показники знижуються на 7–12% вже після 12 тижнів без тренувань, тобто вдвічі швидше. Також на швидкість втрати сили впливає спосіб тренувань.

При цьому відсутність фізичної активності підвищує ризик розвитку хронічних захворювань та негативно позначається на здоров'ї людини». За словами експерта, малорухливий спосіб життя небезпечний для всіх і у будь-якому віці. Він негативно впливає на стан хребта, знижує м'язову силу та витривалість.

loading
×