Що дає гра у нарди?
Нарди нарівні з шахами здатні тренувати мозок. Після місяця щоденних ігор рівень інтелекту підвищується на 10%. Однак вплив нард і шахів на людський мозок трохи відрізняється: шахи більше розвивають логічне мислення, а нарди – кмітливість та інтуїцію.
Інтелектуальні ігри розвивають такі якості, як дедуктивне, індуктивне, аналітичне, логічне, критичне, абстрактне, образне мислення, здатність до прогнозування, концентрації уваги, розвивають пам'ять та стресостійкість. Всі ці якості в тій чи іншій степені розвиває гра НАРДИ.
відсутність збитих шашок: заборонено ставити шашку на лунку, зайняту навіть однією шашкою суперника; можливість замикання: коли всі шість наступних за шашкою лунок зайняті шашками супротивника, нею не можна ходити ні при яких окулярах, що випали. Така шашка називається «замкненою».
Лише представники вищої аристократії мали привілеї грати в нарди. Хоча коріння нардів йдуть на Схід, правила найпоширенішого в Європі сучасного варіанту гри в нарди були встановлені в 1743 англійцем Едмондом Хойлом (англ. Edmond Hoyle).