Що є основою систематики рослин?
Систематика рослин є ієрархічну систему із груп різного рангу, тобто із сімейств складаються порядки, а з порядків — класи. Незалежно від рангу, кожна така група називається таксоном. Принципами виділення та класифікацією таксонів займається особлива наукова дисципліна – таксономія.
У основі систематики лежить розподіл живих організмів за групами на основі подібності та спорідненості. Для побудови системи організмів застосовується ієрархічність підпорядкування (систематичних) одиниць. Усі живі організми розподіляють: за царствами, за типами, за класами, за загонами, за сімействами та за родами.
Систематика – Одна з галузей біології, метою якої є опис все сучасного розмаїття видів рослин та їх еволюція. І це дуже важливо у світлі вивчення біологічної різноманітності на планеті, збереження якої є зараз однією з головних проблем.
Карл Лінней – творець єдиної системи класифікації рослинного світу. Він запропонував бінарну номенклатуру, згідно з якою назва виду утворена двома словами: одне означає рід, а інше вид. Приклад: існує кілька сотень видів конюшини: конюшина лучна, конюшина польова, конюшина рілли та ін.