Що їли на сніданок у середньовіччі?

Селяни та ремісники ялинки яловичину, свинину, баранину, курятину та конину. М'ясні страви подавали із соусами, рецептів яких існувало дуже багато. Особливо популярним був "зелений соус" з рослин, прянощів та оцту. Тільки в Попелясте середовище та Страсну п'ятницю слід було відмовлятися від м'яса.Mar 2, 2016

Основою середньовічного раціону служив хліб, особливо для селян та бідного духовенства. Найдорожчим був пшеничний, його їли аристократи та багаті торговці. Люди простіше задовольнялися житнім, вівсяним чи ячмінним, у неврожайні роки щедро розбавляючи борошно бобовими, висівками та жолудами.

Ячмінь, овес і жито входили до раціону бідних верств населення, тоді як пшениця була привілеєм вищого стану. Проте хліб, вівсянка, каша та макаронні вироби входили до раціону всіх станів.

Похмурими зимовими місяцями їли юшку з невеликою кількістю м'яса та овочами. Господині додавали в юшку і висушені фрукти — вважалося, що свіжі фрукти шкідливо. У багатьох бідняків навіть не було своєї кухні, вони цілком покладалися на торговців.

loading
×