Що характеризує планети земної групи?

На відміну від планет-гігантів, планети земної групи порівняно маленькі, мають тверду поверхню, високу щільність і складаються з важких елементів – заліза, кисню, кремнію та інших.. Вони облямовані Головним поясом астероїдів і становлять внутрішню Сонячну систему.

Планети другий, або земний, групи мають багато подібностей. Наприклад, всі вони складаються з трьох основних частин: ядра, мантії та твердої оболонки. Ідентичний також хімічний склад більшої частини гірських порід: вони складаються з оксидів (містять кисень), заліза, кремнію тощо.

Основні відмінності: розміри, густина, атмосфера, хімічний склад, швидкість обертання навколо осі, характер поверхні, наявність супутників. Земна група: Меркурій, Венера, Земля, Марс. Найбільший діаметр у Землі (12 756 км).

За будовою та хімічним складом планети Сонячна система поділяється на планети земний групи (Меркурій, Венера, Земля, Марс), планети-гіганти (Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун) і Плутон, який за багатьма ознаками стоїть у цьому ряду планет дещо відокремлено.

loading
×