Що може призвести до появи у людини синдрому Клайнфельтера?

Чинником ризику виникнення синдрому Клайнфельтера є, мабуть, вік матері; зв'язок із віком батька не встановлено. На відміну від багатьох інших анеуплоїдій, синдром Клайнфельтера не підвищує ризик викидня і не є летальним фактором.

Синдром Клайнфельтера відноситься до генетичних захворювань, що не передаються у спадок, оскільки хворі, за рідкісним винятком, безплідні. Патологія виникає внаслідок порушення розбіжності хромосом на ранніх стадіях формування яйцеклітин та сперматозоїдів.

Виникнення синдрому Клайнфельтера пов'язано з мутацією генів, за якої в чоловічому каріотипі відбувається подвоєння жіночої статевої хромосоми. Аномалія може виникнути на кількох етапах формування плода – на стадії овогенезу, сперматогенезу чи раннього ембріогенезу.

Синдром Клайнфельтера – Захворювання, обумовлене присутністю в осіб чоловічої статі більш ніж однієї Х-хромосоми. Патологія є спадковою та характеризується порушенням синтезу тестостерону, що призводить до порушення статевого розвитку, зниження фертильності, поведінкових особливостей.

loading
×