Що особливого в Масляна?

Середами була традиція запрошувати тещам у гості своїх зятів, щоб нагодувати їх своїми млинцями. Щочетверга було прийнято влаштовувати кулачні бої, пити пиво і співати пісні. У п'ятницю зяті запрошували своїх тещ у гості на млинці, а у суботу відзначали «проводи» Масляної.

Дата Масляної змінюється кожного року в залежності від дати святкування Великодня. Традиційні атрибути народного святкування Масляної – опудало Масляної, забави, катання на санях, гуляння; у росіян — млинці та коржики, а у білорусів та українців — вареники, сирники та колодка.

Мабуть, найвеселішим святом на Русі можна, можливо назвати Масляну. Це свято вважається відлунням дохристиянських часів, коли слов'яни ще були язичниками. За старих часів вважалася масляна святом поминання померлих. Так що спалювання масляної – це її похорон, а млинці – це поминальний частування.

Спочатку Масляна була пов'язана з днем ​​весняного сонцевороту і символізувала зміну пір року. Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то весна буде холодною. Щоб допомогти молодій Весні прогнати Зиму, влаштовували веселі гуляння та славили язичницького бога сонця та родючості Ярилу.

loading
×