Що роблять кози?

Основна продукція, що отримується від кіз м'ясо, молоко, хутро, вовна та шкіра. У напрямку продуктивності породи кіз поділяються на типи: молочні, шерсті, пухові, молочно-м'ясо-шерсті. Ангорська коза розлучається для отримання вовни. Кашмірська коза та Оренбурзька коза розлучаються для пуху.

Кози – найбільш невибагливі та вигідні для утримання у присадибному господарстві. Від них одержують молоко, м'ясо, пух, шерсть, шкури, гній. Козячий гній – найкраще добриво для садів і городів, його потрібно вдвічі-втричі менше, ніж коров'ячого. Товстий шар гною забезпечує біологічне обігрів козлятника.

Воно нагадує баранину і має помірно солонуватий смак. Колір козячого м'яса світлий, якщо порівнювати з яловичиною, бараниною та свининою. Хоча якщо тварина була старою, то колір м'яса буде цегляно-червоним і швидко потемніє на повітрі.

Природна їжа для кіз – це підніжний корм, дерева, виноград, сіно, фрукти та невелика кількість зерен. Під терміном «підніжний корм» ми маємо на увазі широкий спектр рослин: трава, конюшина, люцерна (Medicago sativa), цикорій, бобові, чагарники, молоді дерева і т.д.

loading
×