Що свідчить аналіз панкреатична амілаза?

Панкреатична амілаза – фермент, який виробляється в підшлунковій залозі та відповідає за перетравлення вуглеводів. Дослідження дозволяє виявити патології підшлункової залози.

Підвищення активності панкреатичної амілази у крові без зміни активності слинної амілази служить підтвердженням патології підшлункової залози. Наприклад, при гострому панкреатиті її активність у крові може збільшуватись до 90 % від загальної активності. амілази.

У нормі концентрація ферменту у дорослих становить від 11 до 54 Е/л. Інтерпретація результатів залежить від рівня загального амілази у крові. При низьких значеннях панкреатичної амілази на тлі підвищення загальної амілази слід шукати можливу патологію слинних залоз, яєчників, кишківника чи інших органів.

Референсні значення: 28 – 100 Од/л. Гострий панкреатит. При цьому захворюванні активність амілази може перевищувати допустиму у 6-10 разів. Підвищення зазвичай відбувається через 2-12 годин після пошкодження підшлункової залози та зберігається протягом 3-5 днів.

loading
×