Що таке колядки ніч перед Різдвом?

Коляда (Перша коляда, Різдвяний святвечір) слов'янська народна назва різдвяного Святвечора (найчастіше), свята Різдва Христового, а також Святок від Різдва до Хрещення. Основне значення – слов'янські обрядові реалії Різдва.

Традиції колядування Свято проходить суворо раз на рік. Колядники стукають у кожну двері і співають господарям веселі пісні, в яких розповідається про народження Христа і оспівується тепло домівки. Пісні-колядки бажають господарям радості, добра та здоров'я, а також багатого врожаю.

Коляди вважалися особливим святом, тому й готувалися до них відповідно. Кололи свиню (у бідних сім'ях це був один із небагатьох днів, коли можна було поїсти м'яса вдосталь), робили генеральне прибирання в будинку, шили нові вбрання, а також ретельно милися в лазні.

Колядки перетворилися на радісну традицію, що дозволяє зайвий раз згадати одну з найважливіших подій для кожного християнина — народження Ісуса Христа. Хоча вбиралися часто — за старовинною традицією — саме в шуби і кожухи навиворіт, щоб останні нагадували звірину шерсть. На голови одягали маски тварин.

loading
×