Що таке отруєння талієм?

Порушуючи тканинне дихання, талій викликає дистрофічні зміни у мітохондріях, насамперед у нервових волокнах, руйнуючи аксони. Відразу після влучення талія в організм (протягом 3-4 год) розвиваються диспептичні явища: блювання і нудота, біль у животі, пронос і кров'яний стілець, можуть бути запори.

Інформативними біосубстратами для оцінки змісту талію в організмі людини є волосся, кал та сеча, а також морфологічне (під мікроскопом) дослідження волосяних фолікулів (на 4–5 день після отруєння) талієм у них можна виявити темні пігментні відкладення).

Талій – Розсіяний елемент. Міститься в обманках та колчеданах цинку, міді та заліза, у калійних солях та слюдах. Талій – важкий метал. Відомо лише сім мінералів Талію (наприклад, круксит, лорандит, врбаїт та інші), всі вони вкрай рідкісні.

Потрапляючи в організм людини, сполуки талія в першу чергу вражають периферичну нервову систему, шлунково-кишковий тракт та нирки. Одним із найбільш характерних симптомів отруєння талієм є часткове, а при значній дозі – повне випадання волосся.

loading
×