Що таке причастя, які вони бувають?

Як форми дієслова, причастя мають деякі його граматичні ознаки. Вони бувають досконалого вигляду та недосконалого; теперішнього часу та минулого; поворотними та незворотними. Форми майбутнього часу причастя немає. Причастя бувають дійсні та пасивні.

Типи дієприкметників Латинською мовою є три виду причастя (participium): participium praesentis activi (дієприкметник теперішнього часу дійсної застави); participium perfecti passivi (дієприкметник минулого часу пасивної застави); participium futuri activi (дієприкметник майбутнього часу дійсної застави).

Дієприкметник – Самостійна частина мови або особлива форма дієслова, яка позначає ознаку предмета по дії і відповідає на питання прикметника. Приклади дієприкметників: купуючи цукерки мама, складений татом план, поспішаючи в магазин дідуся. Дієприкметник характеризує предмет із погляду дії.

Дієприкметник в російській мові – це особлива форма дієслова, яка позначає ознаку предмета за дією та відповідає на питання прикметника. Дієприкметник так називається, тому що причетне до властивостей як дієслова, так і прикметника.

loading
×