Що таке заздрість своїми словами?
Заздрість негативне почуття, спричинене успіхом іншої людини. Зазвичай заздрість визначається як особлива форма тривоги і найчастіше несе у собі руйнівні особистості наслідки. Випробовуючи заздрість, людина сприймає чиюсь успіх чи успіх у будь-якій сфері як образливу несправедливість стосовно себе.
За Словником Даля, заздрість — це «досада з чужого добра чи добра», заздрити — «шкодувати, що в самого немає того, що є в іншого». За Словником Ушакова, називається «бажанням мати те, що є в іншого». Спіноза визначав заздрість як «невдоволення побачивши чужого щастя» і «задоволення у його ж нещастя».
Вона зумовлена тим, що ми неправильно сприймаємо себе та інших людей. Ця неправильна стратегія мислення називається «несправедливим порівнянням». Порівнюючи себе з кимось іншим, ти обов'язково виявиш у нього щось краще, ніж у себе, і починається руйнуватися твоя самооцінка, відбувається емоційний дискомфорт.
Заздривши, людина відчуває почуття неповноцінності, яке може породити депресію, що супроводжується пасивною агресією та гнівом на адресу найбільш щасливих людей. На тлі цих токсичних емоцій розвивається зловтіха, заздрісник починає отримувати задоволення, коли інший людина зазнає невдачі.