Що відбувається під час клізми?
Принцип методу Рідина, що вводиться через задній прохід у пряму кишку, надає механічний і термічний вплив на кишечник, посилює перистальтику кишечника, розпушує калові маси..
Вода під тиском надійде у пряму кишку. Майже відразу з'явиться відчуття "наповнення" кишківника, позиви на "стул". У ці моменти потрібно зменшити швидкість подачі рідини з кухля, закривши кран на трубці або перетиснувши її. Зменшити неприємні відчуття допоможуть кругові м'які погладжування живота.
Після введення всієї води з кружки Есмарха, наконечник клізми вилучається із прямої кишки. Хворий продовжує лежати і утримувати воду в кишці-оптимально 15 хвилин (якщо складно, тоді максимально скільки вийде втримати),після цього йде до туалету та виливає воду. Через 40 хв.
Людям з порушеннями імунітету, спричиненими такими захворюваннями, як, наприклад, СНІД чи лейкемія, не можна робити клізму через ризик занести патогенні бактерії в кишечник. Імунна система може не впоратися із бактеріальною атакою. Людям із гемороєм чи випаданням прямої кишки.