Що відбувається під час підліткового періоду?

Починається підлітковий вік із статевого дозрівання – вироблення гормонів, що стимулюють розвиток репродуктивної системи, мозку, м'язів, кісток та шкіри. Для цього віку характерно "почуття дорослішання", розвиток самооцінки та самосвідомості. На перехідному етапі онтогенезу розвивається інтерес до себе як особистості.

Зазвичай цей період триває з 12 до 22-25 років. Біологічно, юність характеризується початком статевого дозрівання із змінами у статевих органах. Також змінюється зростання, вага, м'язова маса. Відбуваються серйозні зміни у головному мозку, його «дозрівання».

Перехідний вік – важкий час і для дітей, і для батьків. Настрій та поведінка підлітка часто змінюються, то він збуджений, то апатичний, то відкритий, то замкнутий. Підліток намагається освоїтися у бурхливому світі відносин поза сім'ї. Йому потрібно відчувати, що батьки його підтримують.

Підлітковий вік характеризується бурхливим зростанням та розвитком всього організму. Спостерігається інтенсивне зростання тіла, продовжується окостеніння скелета, зростає сила м'язів. Поліпшується контроль кори головного мозку над інстинктами та емоціями. Однак процеси збудження все ще переважають процеси гальмування.

loading
×