Що відбувається з бджолами восени?
Восени бджоли крупним планом прополіс всі щілини вулика. Роблять вхід у вулик дуже вузьким, щоб уберегтися від поганої погоди та опадів. При зниженні температури до 6-8 градусів, одна бджола не здатна сама себе зігріти, тому вони збираються в клуб – куляста маса в якій бджоли стикаються один з одним і гріються.
Бджоли залишають вулик восени раптово і найчастіше непомітно для власника пасіки – рано-вранці. Іноді відлітає одразу кілька сімей. Зафіксовано зльоти до 70 відсотків бджолосімей з однієї точки.
"Зимові" бджоли живуть набагато довше за своїх літніх родичів – 45 днів. Бджоли не йдуть у сплячку, як можна подумати, хоч і є «холоднокровними» комахами. Під час зими бджоли збиваються в живу кулю посередині гнізда. Це дозволяє зберігати тепло всередині кулі та бджолиного будиночка в цілому.
Бджоли взимку, на відміну багатьох інших комах, в сплячку не впадають. У період приблизно з листопада до кінця березня вони перебувають у вуликах, але живуть нормальним життям, харчуються та активно реагують на навколишнє середовище. Нектар та пилок бджоли заготовляють заздалегідь.