Що відбувається з організмом під час запору?

Запор збільшує ймовірність появи анальної тріщини, геморою, дивертикулярної хвороби та онкологічних патологій товстої кишки.. При тривалій (тиждень і більше) затримці калових мас у товстій кишці та всмоктуванні їх у кров можлива інтоксикація (отруєння) продуктами кишкового вмісту.

Запор – нерегулярне спорожнення кишечника з грубим, спітнілим калом (у перекладі латинською мовою – обстипація). При цьому порушується випорожнення кишечника, збільшуються інтервали між процесами дефекації, утруднення її та систематичне недостатнє спорожнення кишечника.

Коли слід звернутися до лікаря при запорі? Якщо стілець відсутня більше 3-х днів, супроводжуючись болем у животі; Якщо труднощі з дефекацією тривають понад 3 тижні; Якщо в результаті запору з'являються чи загострюються проктологічні захворювання (анальна тріщина, геморой);

Людина, що страждає запоромможе відзначати появу твердого стільця, який при відділенні травмує слизову оболонку анального каналу, необхідність у сильному напруженні, дискомфорт у ділянці живота, відчуття неповного випорожнення кишечника.

loading
×