Що відбувається з викинутою на природу батареєю?

Протягом одного-трьох років під впливом корозії розкладається корпус. Далі починається вилуговування металів, тобто тверді елементи, які містяться в батарейках, переходять у водний розчин. Поступово вони проникають у ґрунт та воду, забруднюючи їх. А звідти вже потрапляють і в наш організм.

Вчені стверджують, що один елемент живлення забруднює 20 квадратних метрів землі. Такий вплив на навколишнє середовище здійснюється за допомогою важких металів. Крім ґрунту подібний гальванічний елемент може зіпсувати до 400 літрів води.

3. Не викидайте використані батарейки. Батарейки містять різні метали, серед яких ртуть, свинець, кадмій, нікель, мідь, цинк, магній та літій. Якщо ми викидаємо їх разом із простим сміттям, усе це потрапляє у ґрунт.

Батарейка, викинута у відро для сміття, вирушає разом з іншими відходами на звалище. Розкладається вона понад 100 років, забруднюючи при цьому понад 20 м2 землі та кілька сотень літрів ґрунтових вод, які мають велике значення для водопостачання населених пунктів та промислових підприємств.

loading
×