Що відбувається зі бабкою восени?
До зими більшість бабок (за винятком перелітних видів) гине, попередньо відклавши яйця у воду. Щоправда, бабка лютка-тьмяна не вмирає, а зимує і лише навесні відкладає яйця. З яєць виходять личинки, які живуть у воді 2-3 роки і поступово зростають.
З рослин продовжують висмоктувати соки попелиці, хибнощитівки. Полюють хижі жуки — сонечка, жужелиці. У повітрі кружляють комарі та мошки, іноді пролітають метелики, бабки. Пожвавлення панує і на поверхні ґрунту: там снують мурахи, що заготовляють провізію.
У жовтні продовжують влаштовуватися на зиму мурахи з бджолами та оси з жуками. Рідше, але ще чути писк комарів, тріск коників і цвіркунів. Око іноді радують метелики зі бабками, сонечка зі світлячками. А ось джмелі та оси вже практично облаштували свої вулики і все рідше й рідше залишають їх.
У вересні – жовтні практично зникають комахи. Деякі з них, як і тварини, сплять усю зиму. Мухи, комарі, жуки ховаються під корою дерев, опалим листям, у сухій траві. У деяких видів дорослі особини восени гинуть, а холодна пора року переживає їхнє потомство в стадії яйця, личинки або лялечки.