Що виділяється з трупа?

При гнитті трупа виділяється багато газоподібних продуктів (аміаку, сірководню, метану), при цьому труп розпухає (так звана трупна емфізема, особливо розпухають тканини обличчя, кінцівки, мошонка та молочні залози), при цьому тканини можуть розриватися з виділенням рідини, пофарбованої в коричневі та зелені тони.

Трупні плями (лат. livor mortis) є, мабуть, найвідомішою ознакою настання біологічної смерті. Вони відносяться до ранніх трупних явищ і являють собою, як правило, ділянки шкіри синюшно-фіолетового забарвлення.

Для класичних типів поховань (у дерев'яній труні, у ґрунтовій могилі) період мінералізації становить, залежно від ґрунтово-кліматичних умов регіону, від 10 до 30 років. Однак скелетування трупа, що знаходиться в землі, настає набагато раніше – приблизно за 2-4 роки.

Трупні плями з'являються на нижчерозташованих областях тіла трупа через 1,5-2 год після смерті, проте при крововтраті час їх появи збільшується до 2,5-3 год і більше. Якщо при тиску пальцем трупна пляма повністю зникає та з'являється у місці тиску через 0,5 – 1,5 хв.

loading
×