Що виготовляють із груші?

З груші виробляють декоративний шпон, архітектурні столярні вироби, маркетрі, інкрустацію, музичні інструменти, меблі. Використовують червонодеревники та майстри різьблення. Обмежує застосування велика сучкуватість, кривизна і кососла а також чревоточини і ядерна гниль.

Грушу звичайну широко використовують у степовому лісорозведенні, полезахисних та придорожніх насадженнях. Деревина має гарний малюнок та колір, йде на різні столярні та токарні вироби (креслярські дошки, лінійки, музичні інструменти та ін.), а також для скульптур.

Грушева деревина – це найулюбленіший матеріал скульпторів-різьбярів. Відполірована деревина має глянсово-матову поверхню, гарний відтінок. З груші прийнято робити моделі для лиття, облицювальний шпон, лінійки, рейсшини. Найбільш добре опрацьовуються найтонші лінії та найдрібніші деталі.

Деревина груші – щільна, однорідна, малосучкувата, тверда, ідеально підходить для столярної справи. При сушінні вона мало розтріскується і коробиться, проте сильно всихає. Деревина рожева, з легким бузковим відтінком, чим старше, тим вона темніша і вище цінується у виробництві висококласних елітних меблів.

loading
×