Що вказує копрограма при раку кишечника?
Копрограма дозволяє оцінити функціональну діяльність шлунка, кишечника, печінки та підшлункової залози, виявити наявність запальних процесів та дисбактеріозу.. Цей аналіз дає можливість вивчити ефективність травних процесів організму, оцінити швидкість проходження їжі шлунково-кишковим трактом.
Для людей, які не входять до групи ризику (а це 90% населення), достатньо 1 раз на рік здати кал на приховану кров. Хоча по аналізу калу визначити рак кишківника не можна, її присутність дозволяє запідозрити наявність пухлини або передракових захворювань (поліпозу).
Копрограма – це лабораторне дослідження калу, за допомогою якого оцінюються його різні характеристики та виявляються деякі захворювання шлунково-кишкового тракту (ЖКТ), включаючи запальні процеси та дисбактеріоз мікрофлори кишечника.
При раку кишечника стілець може стати чорним, нагадувати зовні дьоготь та мати неприємний запах. Такий кал називається меленою, і він так виглядає тому, що кров піддається впливу травних соків у шлунку, кишечнику.