Скільки дистанцій пострілу розрізняють?
Під дистанцією пострілу розуміється відстань між дульним зрізом стовбура зброї і поверхнею тіла, що ушкоджується. У судовій медицині розрізняють три дистанції: постріл в упор, постріл з близької відстані та постріл з неблизької відстані.
Визначення напрямку пострілу Напрямок пострілу можна, можливо визначити: по вхідних та вихідних отворах наскрізних кульових пробоїн; у напрямку вогнепального сліпого каналу у предметі; за наявністю, розташуванням, формою та співвідношенням діаметрів зони відкладення додаткових слідів пострілу.
Штанцмарка (від нім. stanzen – "чеканити", "штампувати" + нім. Marke – "мітка", "клеймо") – відбиток контуру дульного зрізу зброї на шкірі навколо вхідного отвору рани при пострілі в упор. Утворюється, якщо у момент пострілу дульний зріз зброї щільно притиснутий до поверхні тіла («щільний упор»).
Якщо займання заряду провадиться за відсутності снаряда в каналі ствола, то одержуваний постріл називається неодруженим, і в цьому випадку віддачі майже не спостерігається.