Скільки глікогену може запасти організм?

Вуглеводні ділять на прості та складні. Глікоген – складний полісахарид, головне джерело для утворення глюкози в організмі людини. Глікоген міститься у печінці, м'язах та інших тканинах. Якщо людина має масу 70 кг, то в її печінці (1,8 кг) може бути 70-135 г, а в м'язах (32 кг) 300-900 г глікогену.

Як я вже казав, 100 г м'язової тканини звичайної людини запасають приблизно 1,75 г глікогену. У тренованих спортсменів резерв глікогенних депо зростає до 3-5 грам на 100 г м'язової тканини. У тренованого стокілограмового культуриста в середньому десь 45-50 кг м'язової тканини, здатної запасати глікоген.

Після 24 години голоду запаси глікогену закінчуються, та єдиним джерелом глюкози стає глюконеогенез. Цей процес протікає у печінці.

Глікоген, Запасений в печінці (100-120 г у дорослої людини), витрачається на підтримку постійного рівня глюкози в крові. Але ці запаси аж ніяк не безмежні, і вистачає їх в середньому на 2 години. Як тільки запаси глікогену добігають кінця, з'являється тяжкість у м'язах і падає працездатність.

loading
×