Скільки ударів за хвилину при аритмії?
Мерехтіння передсердь – часте (350-700) ударів за хвилину) хаотичне збудження та скорочення груп м'язових волокон передсердь. При фібриляції шлуночків м'язові волокна міокраду скорочуються дуже часто – до 200-480 ударів за хвилину. Ознаки приблизно ті самі: задишка, запаморочення, біль у грудях, страх.
Іншою характеристикою аритмії є частота серцевих скорочень. Якщо частота пульсу перевищує 80 ударів в хвилинуговорять про тахікардію. Частота серцевих скорочень може збільшуватись при фізичного чи емоційного навантаження (це нормальна реакція здорового серця).
З биття пульсу її визначити неможливо. Справа в тому, що екстрасистоли – поодинокі позачергові скорочення. І тому ви просто не «почуєте» їх, коли намацаєте ті нормальні для здорової людини 80 ударів на хвилину. Натомість підкаже, що є порушення ритму, не їх кількість, а нерівномірність.
Початкову діагностику аритмії проводить терапевт чи кардіолог. Потім настає черга інструментальних методів дослідження, до яких входять: Електрокардіографія (ЕКГ) Ехокардіографія, додатково ехокардіографію проводять з навантаженням