У чому різниця глобулярних та фібрилярних білків?

На відміну від нерозчинних фібрилярних білків розчинні білки мають майже сферичну (глобулярну) форму. Глобулярним білкам властива високоупорядкована просторова структура (конформація), що сприяє виконанню специфічних біологічних функцій.

До глобулярним білкам відносяться ферменти, імуноглобуліни, деякі гормони білкової природи (наприклад, інсулін) та інші білки, що виконують транспортні, регуляторні та допоміжні функції. У глобулярних білків відношення довгої осі молекули до короткої (ступінь асиметрії) дорівнює 3-5.

До фібрилярним білкам відносять: α-структурні фібрилярні білки (кератини, на частку яких припадає майже вся суха вага волосся та інших рогових покривів, тропоміозин, білки проміжних філаментів) β-структурні фібрилярні білки (фіброїн шовку) колаген – білок сухожиль і хрящів

На відміну від фібрилярних білків, що грають головним чином опорну або захисну роль в організмі, багато глобулярні білки виконують динамічні функції. До глобулярним білкам відносяться майже всі відомі ферменти, антитіла, деякі гормони та багато транспортних білки.

loading
×