У чому різниця ІП з ПДВ та без ПДВ?
На практиці працювати без ПДВ не завжди вигідно. Адже різниця між договором з ПДВ та без ПДВ у тому, що при останньому варіанті покупці не мають права застосовувати відрахування по товарах, придбаних у неплатників. Тому не всі погоджуються на покупки, за якими неможливі відрахування.
Ставка «без ПДВ» повністю виключає податок із суми продажу. Тобто організація не є платником ПДВ або тимчасово звільнено від сплати податку. Від сплати ПДВ звільнено компанії на спеціальних режимах — УСН, ЕНВД чи ЕСХН. Але компанія на ОСНО теж має право не сплачувати податок.
Без ПДВ проводять реалізацію компанії, які отримали звільнення з податку. За загальним правилом скористатися звільненням можна, якщо виторг без ПДВ від реалізації товарів (робіт, послуг) за три попередні послідовні календарні місяці не перевищила 2 000 000 руб. (п. 1 ст.
ПДВ – Це непрямий податок. Обчислення провадиться продавцем при реалізації товарів (робіт, послуг, майнових прав) покупцю. Продавець додатково до ціни товарів (робіт, послуг, майнових прав) пред'являє до оплати покупцю суму ПДВ, обчислену за встановленою податковою ставкою