У чому різниця між солодким та сухим вином?

Головна різниця між ними у рівні вмісту цукру. Чим раніше зупиняється процес бродіння, тим більше цукру в вині. Відповідно, при зупинці процесу на ранній стадії виходить напівсолодке вино, ще пізніше напівсухе вино. Якщо вино повністю перебродить, воно стає сухим.

Статистика досліджень підтверджує, що сухе вино корисніше солодкого та напівсолодкого. Так, вчені з університету Бостона спільно з римськими дослідниками дійшли висновку, що солодкі напої, у тому числі алкогольні, призводять до утворення каменів у нирках.

На питання "яке вино солодшесухе або напівсухе» відповісти досить просто. Обидва види містять занадто мало цукру, щоб бути солодкими у звичному значенні цього слова. Сухе трохи різкіше, брутальне, з яскраво вираженою кислинкою і терпкістю, напівсухе – м'якше, витонченіше, елегантніше, ніжніше.

Під час бродіння дріжджі перетворюють цукор, що міститься у винограді, на спирт – таким чином виноградний сік стає вином. Сухім називають вино, в якому дріжджі переробили «насухо» весь цукор або майже не залишилося. За російським ГОСТом, концентрація цукрів в сухих винах – не більше 4 грамів на літр (г/л).

loading
×