У чому сенс кришнаїтів?
Крішнаїзм (IAST: Kṛṣṇaism) група незалежних релігійних традицій (сампрадай) усередині вішнуїзму, заснованих на поклонінні Крішні як верховному богу (Сваям-бхагавану, Пара Брахману), а не аватарі Вішну. Один із найвпливовіших і найпопулярніших напрямів вішнуїзму та індуїзму в цілому.
Крішнаїти вірять в єдиного Бога Крішну (а не Шиву, як в індуїзмі, – прим. ред.), в реінкарнацію, карму і те, що кожен предмет (навіть камінь або ваш телефон) має душу. Вони не їдять м'ясо, їм заборонені кава, чай, сигарети, алкоголь, наркотики, їм не можна вступати в статевий зв'язок поза шлюбом і грати в азартні ігри.
Крішнаїтами називають людей, які сповідують давню релігію – вайшнавізм. Це одна з численних течій індуїзму. Згідно з їхніми віруваннями, на чолі творіння світу стоїть Крішна, звідси й пішла така назва.
Історія У «Бхагавад-гіті» Крішна вчить універсальної монотеїстичної релігії і оголошує себе Всевишнім Богом, палях-бхагаваном. На думку вчених, історичне злиття культів Крішни і Вішну спричинило передачу Крішне багатьох епітетів та функцій Вішну.