У якому разі можна скасувати заповіт?

Відповідно до законодавства (ст. 1131 ЦК України) заповіт визнається недійсним за судовим рішенням, якщо були порушені права зацікавленої особи. Позовну заяву до суду подають ті, хто може оскаржити документ: – Чоловік (дружина); – Діти; батьки; — брати та сестри тощо.

Для скасування чи зміни заповіту не потрібна чиясь згода, у тому числі осіб, призначених спадкоємцями у скасовуваному або змінюваному заповіті. Заповіт може бути скасовано як шляхом оформлення спеціального документа – розпорядження про відміну заповіту, так і шляхом складання нового заповіту.

Заповіт може бути визнано судом недійсним за позовом особи, права або законні інтереси якої порушені цим заповітом. Заперечення заповіту до відкриття спадщини не допускається. Спільне заповіт подружжя може бути оскаржено за позовом будь-якого з подружжя за їх життя.

Наступне заповіт, що не містить прямих вказівок про відміну колишнього заповіту або окремих заповідальних розпоряджень, що містяться в ньому, скасовує це колишнє заповіт повністю або у частині, в якій воно суперечить наступному заповітом.

loading
×