У якому разі роботодавець не зобов'язаний надавати працівникові відпустку без утримання?
Працівник може взяти неоплачувану відпустку за власним бажанням. При цьому він не зобов'язаний брати відпустку власним коштом на прохання роботодавця. Взяти відпустку можна з поважних причин та сімейних обставин: у разі народження дитини, реєстрації шлюбу чи смерті родича.
128 ТК РФ). Відпустка без змісту – це завжди ініціатива працівника. Якщо відпустка без збереження заробітної плати законодавчо встановлено (див. Таблицю № 1), роботодавець немає права відмовити працівнику у реалізації його трудових прав.
123 ТК РФ). Відповідно до ст. 124 ТК РФ, забороняється ненадання щорічної оплачуваної відпустки протягом двох років поспіль. Таким чином, в організації має бути графік відпусток, та відмовити у наданні відпустки, згідно з графіком, роботодавець немає права.
Трудове законодавство РФ дозволяє роботодавцю надати відпустку без збереження заробітної плати працівнику за його письмовою заявою (за сімейними зобов'язаннями та іншими поважними причинами). Тривалість такої відпустки визначається угодою між працівником та роботодавцем (ч. 1 ст.