У якому разі видають гуртожиток?
особи, які втратили під час навчання обох батьків або єдиного батька; діти-інваліди, інваліди І та ІІ груп, інваліди з дитинства; студенти, які є інвалідами внаслідок військової травми чи захворювання, одержаних у період проходження військової служби.
Претендувати на гуртожиток мають право іногородні студенти, які навчаються очно – на денному відділенні вузу. Виходячи із закону, якщо ВНЗ має відповідний житловий фонд, то отримати місце в ньому має право КОЖНИЙ учня, який потребує житлової площі.
Отримують місце в гуртожитку ті студенти, які мають пільги чи заробіток батьків за документами не дозволяє орендувати житло. Іншим доводиться знімати квартиру, кімнату або спочатку жити у друзів, родичів.
Гуртожитки можуть надаватися навчальними закладами, якщо йдеться про студентів. У такому разі потрібно подати заяву на ім'я декана, в якій викласти прохання забезпечити ліжко-місцем та навести відомості про наявні пільги. Позачергово заселяються в гуртожиток діти з багатодітних сімей, біженці, сироти та ін.