У якому віці може бути полікістоз яєчників?
Перші прояви СПКЯ рідко відзначаються у жінок віком від 20 років, зазвичай вони розвиваються під час підліткового періоду.. Основні симптоми СПКЯ наступні: надмірна вага чоловічого варіанта оволосіння тіла (гірсутизм)
Найінформативнішим для визначення діагнозу «полікістоз яєчників» є аналіз крові на рівень гормонів: дегідроепіандростерону, тестостерону, лютеїнізуючого гормону, 17-гідроксипрогестерону, фолікулостимулюючого гормону, тиреотропного гормону та пролактину.
часті болі в нижній частині живота, поперекової області та тазу (біль не дуже виражена, має непостійний характер); підвищена секреція сальних залоз; прищі та висип на шкірі; надмірна волохатість рук, поява волосся на підборідді та грудях (підвищена концентрація в крові чоловічих статевих гормонів);
Виділяють дві основні форми полікістоза нирок: аутосомно-домінантна полікістозна хвороба нирок (АДПКБ) характеризується повільним, але прогресуючим збільшенням кіст. Найчастіше проявляється у 30-50 років, тому її називають дорослим типом полікістозної хвороби.