В якому розмірі написано Євгена Онєгіна?

Ви беретеся за "Євгенія Онєгіна", твердо зі школи знаючи, що він написаний ямбом – чотиристопним! (Взагалі більшість прикладів буде на ямб, щоб було зручніше, але те ж саме можна сказати і про хорей): Ви беретеся за «Євгенія Онєгіна», твердо зі школи знаючи, що він написаний ямбом – чотиристопним! (взагалі більшість прикладів буде на ямб, щоб було зручніше, але те саме можна сказати і про хорей):

У «Євгенії Онєгіні» поет не зрадив собі: він написав роман своїм улюбленим віршованим розміром – Ямбом. Новаторською ж виявилася строфа, яку створив Пушкін: вона складалася, як і сонет, із 14 рядків, але з особливою впорядкованою системою римування. Ця строфа одержала назву онегінської.

Ямб є одним із найпоширеніших розмірів у російському віршуванні 19 століття. Цим розміром написано роман А. С. Пушкіна «Євгеній Онєгін».

Роман, за винятком листів Тетяни та Онєгіна та пісні дівчат, написаний особливою «онєгінською строфою». Кожна така строфа складається із 14 рядків чотиристопного ямбу. Перші чотири рядки римуються перехресно, рядки з п'ятого по восьму — попарно, рядки з дев'ятого по дванадцятий пов'язані кільцевою римою.

loading
×