Як атропін діє на серці?

Атропін зменшує тонус блукаючого нерва, що призводить до збільшення ЧСС (при незначній зміні АТ), підвищення провідності в пучку Гіса. У терапевтичних дозах атропін не істотно впливає на периферичні судини, але при передозуванні спостерігається вазодилатація.

Підвищена чутливість до атропіну, закритокутова глаукома (мідріаз, що призводить до підвищення внутрішньоочного тиску, може викликати гострий напад), тахіаритмії, тяжка хронічна серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, мітральний стеноз, рефлюкс-езофагіт, грижа стравохідного отвору діафрагми,

Блокує м-холінорецептори. Викликає мідріаз, параліч акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску, тахікардію, ксеростомію. Пригнічує секрецію бронхіальних та шлункових, потових залоз. Розслаблює гладку мускулатуру бронхів, шлунково-кишкового тракту, жовчо- та сечовивідних систем — спазмолітичний ефект.

Викликає мідріаз і параліч акомодації, підвищує внутрішньоочний тиск, знижує секреторну активність слинних, потових, бронхіальних залоз, викликає брадикардію. При парентеральному у веденні має антиаритмічну дію.

loading
×