Як бідність впливає мозок?

Все більше досліджень припускають, що коли людина живе в бідності, лімбічна система постійно посилає сигнали про стрес у префронтальну кору, перевантажує її та знижує здатність до вирішення проблем, постановки цілей та виконання завдань. Бідні люди відчувають стрес постійно.30 Apr 2017

Тому що більше турбот — то гірше працюють вищі психічні функції. Бідолашній людині у зв'язку з таким когнітивним навантаженням може бути важко не тільки спланувати фінансову поведінку, здобути освіту та мислити стратегічно — а й виховувати своїх дітей, формуючи їх мозок всупереч патернам бідності.

Вважається, що наслідком бідності найчастіше стає депресія — психічний розлад, який супроводжується пригніченим настроєм, тривожністю та втратою здатності отримувати задоволення. Що стосується шизофренії та інших серйозних захворювань, то вони частіше стають причиною злиднів, а не її похідним.

Погане харчування та стиснуті умови життя – тобто фактори, пов'язані з бідністю, — впливають на формування скелета, розвиток імунної та нервової систем і призводять до нижчої тривалості життя у дорослому віці. Бідність по-різному проявляється у звичках людей — все залежить від їхніх цінностей.

loading
×