Як було створено слов'янську абетку?

виникнення слов'янської писемність пов'язана з другою половиною IX століття (863 рік), коли в результаті ініціативи правителів Великоморавського князівства грецькі місіонери Кирило (Костянтин) і Мефодій, створивши дуже досконалу графічну систему для одного з типів слов'янської мови, розпочали переклад деяких …

На прохання князя Ростислава Костянтин та Мефодій створили слов'янську абетку 963 року. Писемність була необхідна зміцнення церкви державності Моравії. Кирило та його учні склали дві абетки: глаголицю та кирилицю. Більшість дослідників схиляється до того, що алфавіт глаголиці було створено раніше.

Слов'янська писемність була створена у 9 столітті, у 863 році. Створена Кирилом та Мефодієм Абетка отримала назву «кирилиця» на честь Кирила. Не кожен знає, що 24 травня – особливий день.

Завдяки працям Святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія було створено слов'янську Абетка. Вона була названа на честь одного з її творців-Кирила-кирилиця. Брати народилися у візантійському місті Солуні у сім'ї воєначальника.

loading
×