Як дерева переживають зиму?

Дерева поступово уповільнюють ріст, на зміну клітин целюлози приходить речовина лігнін (полімер). Клітини поповнюються жирами та крохмалями. Нирки «перевдягаються» в щільнішу зимову шкірку, а верхівка стовбура стає куполоподібною. Коли цей процес запущено, зупинити його стає вже неможливо.

Взимку Усе дерева сплять. Вони перестають харчуватися та рости. У «сні» витрачається менше поживних речовин та тепла, що допомагає деревам вижити у холодні суворі зими.

Листопадні рослини впадають у сплячку в зимовий період, вони скидають листя восени і як наслідок їм не потрібно багато води та світла для фотосинтезу. Дерево отримує достатню кількість поживних речовин та запасів води протягом весни та осені, щоб вижити взимку після опадіння листя.

Листяні дерева взимку захищаються від морозів та втрати вологи дещо іншим способом. Їхні стовбури, гілки та гілочки покриваються захисним шаром, який нагадує порожні ящики з товстими стінками. Ці клітини мертві та позбавлені внутрішнього вмісту, а вода крізь їхні стінки не може проникати усередину.

loading
×