Як лікувати порізи на руках?

На порізи та рвані рани можна накласти антибактеріальну та ранозагоювальну мазь Левомеколь, а зверху стерильну пов'язку. Таку пов'язку потрібно міняти двічі на день. Важливо стежити за чистотою рани та пов'язок. Якщо рана довго не гоїться, найчастіше це пов'язано з інфекцією.

Рекомендовано застосування Саліцилової мазі, Д-Пантенолу, Актовегіну, Бепантену, Солкосерилу. На етапі рубцювання, коли йде процес розсмоктування ушкоджень, можна застосовувати велику кількість сучасних препаратів – аерозолів, гелів та кремів.

Промокнути поріз чистим бинтом або ватою, щоб забрати вологу. Краї рани обробити йодом, зеленкою, ні в якому разі не допускаючи, щоб засіб потрапляв на пошкоджену тканину. Зверху зробити стерильну пов'язку. Іноді досить невеликого лейкопластиру (якщо травма незначна).

Оскільки садна і порізи відносять до випадкових травм, вони завжди тією чи іншою мірою обсіменені мікробами. Це робить можливим розвиток інфекційно-запальних процесів, гнійно-септичних ускладнень. Терміни загоєння неускладнених садна і подряпин, навіть глибоких, становлять близько 7-10 днів.

loading
×