Як називається нульовий часовий пояс?

За точку відліку було прийнято грінвіцький меридіан – нульовий меридіан. Зараз поясний час встановлюється щодо всесвітнього координованого часу (UTC), введеного замість часу за Грінвічем (GMT).

Час деяких вартових поясів набуло особливих назв. Так наприклад, час нульового поясу називають західноєвропейським, час 1-го пояси – Середньоєвропейським, час 2-го пояси у зарубіжних країнах називають східноєвропейським часом. Територією СРСР проходять вартові пояси від 2-го до 12-го включно.

UTC було введено замість застарілого середнього часу за Гринвічем (GMT), оскільки шкала GMT є нерівномірною та пов'язана з добовим обертанням Землі. У свою чергу, шкала UTC заснована на рівномірній шкалі атомного часу (TAI) та є більш зручною для цивільного використання.

Світовий координований час (UTC) Такий час вираховується шляхом додавання секунди координації до "міжнародного атомного часу (TAI)", що визначається виходячи з даних атомних годинників по всьому світу і координованого з метою компенсувати відхилення від часу за Грінвічем (UT).

loading
×