Як поводитися при зустрічі з риссю?

Тим не менш, не варто забувати, що рись – це та ж кішка, тільки велика, і вона досить полохлива. Тварину можна змусити піти, активно розмахуючи руками та лунаючи гучні звуки. Якщо ви бачите тварину, що віддаляється, не намагайтеся підійти до неї ближче або приманити до себе: зустріч може закінчитися плачевно.

Тварина можна відлякатиякщо голосно кричати і сильно махати руками. Уникати рисі потрібно спиною назад. Якщо перед дикою кішкою опинилися відразу кілька людей, не треба розбігатися убік, відступати треба разом. При цьому необхідно залишити рисі шлях до відступу.

Харчування: Рись – «чистокровний» хижак, видобуває в їжу все, що рухається і доступне їй під силу. Об'єктами мисливського видобутку рисі стають зайці, козулі, кабарги, сірни, тури, різні птахи (насамперед, рябчики та тетеруки), гризуни, а також молодняк оленів, кабанів, лосів.

У Росії рись зустрічається в глухих, сильно захаращених перестійних хвойних лісах аж до Камчатки та Сахаліну. Водиться рись також у Карпатах, на Кавказі та в Середній Азії.

loading
×